WRÓCIŁ "KOT W BUTACH"

Od dziś znów można oglądać na sali kameralnej „Kota w butach” w reżyserii Bernardy Bieleni! Zapraszamy w szczególności na spektakle familijne w sobotę (20.01) i niedzielę (21.01).

17 opera 031216

„Kot w butach” zrealizowany jest w oparciu o tekst Hanny Januszewskiej bazujący na znanej wszystkim dzieciom bajce Charles’a Perraulta. Na scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej historia opowiedziana będzie trochę inaczej... Nie mogło zabraknąć muzyki: chwytliwe melodie Piotra Nazaruka w zabawnej i ciekawej intrumentacji Jana Polivki, w tym przebojowa piosenka finałowa napisana przez Martę Guśniowską, są niewątpliwymi walorami spektaklu. Za dynamiczną choreografię odpowiada Maciej Florek („Gleba” z „You Can Dance”). W obsadzie urzekają absolwenci białostockiego Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza, zobaczyć można więc też urokliwe lalki, maski i inne środki teatru formy. „Kot w butach” to godzina i piętnaście minut zabawy!

26 opera 041216

– Znana z bajki postać czarodzieja tu również zachwyci paroma trickami tak, że kiedy na skutek przebiegłości tytułowego kota zamieni się w mysz, zatęsknimy za jego obecnością. Udział muzyków, którzy „na żywo” będą towarzyszyć poczynaniom aktorów tworzy wspaniałe warunki dla odbioru barwnej, dynamicznej i bajkowej fabuły, której główny wątek stanowi historia miłosna dworskiej córki szlachcica – Zosi i biednego osieroconego przez młynarza właściciela kota – Jasia. Na drodze zakochanych staje Bombasta – czarodziej, który proponuje jej zamążpójście. Wszystko kończy się jak w tradycyjnej baśni – weselem. Ale nie zdradzajmy wszystkiego. Jest tam jeszcze parę innych wątków, które dobrze służą całej historii. Czy warto to przedstawienie zobaczyć? Oczywiście, że warto, bo i dzieci i młodzież i dorośli znajdą w tej realizacji taką płaszczyznę odbioru, która czas spędzony w operze zamieni w prawdziwą przygodę spotkania z bajką, muzyką, tańcem i wspaniałymi wykonawcami.
Bernarda Bielenia

46 opera 041216

W szczególności zapraszamy rodziny na spektakle familijne, które odbędą się o godz. 12.00 w sobotę i w niedzielę.

SOBOTA – KUP BILET  NIEDZIELA – KUP BILET